Rudolf Steiner

25 idézet

Alapértelmezett kép

Rudolf Steiner osztrák filozófus, spirituális tanító és a antropozófia megalapítója, akinek munkássága mélyen befolyásolta a pedagógiát, az orvostudományt és a biodinamikus mezőgazdaságot.

Legismertebb öröksége a Waldorf-iskolarendszer, amely az egész embert – testet, lelket és szellemet – fejleszti. Tanításai az emberi tudat fejlődésére, a szellemi világ megértésére és az élet holisztikus szemléletére összpontosítanak.

Rudolf Steiner idézetei elmélyülnek a szellemi valóság, az emberi lélek fejlődése és az univerzum titkainak feltárásában. Gondolatai arra ösztönöznek, hogy tudatosabban éljünk, figyeljünk a belső világunkra, és keressük az összefüggéseket az ember és a természet között.

Fedezd fel Rudolf Steiner legmélyebb és leginspirálóbb idézeteit, és meríts bölcsességet az emberi tudat és a spirituális világ találkozásából, amely új megvilágításba helyezi az élet nagy kérdéseit!

Morális félreértés vagy összeütközés morálisan szabad emberek között kizárt. Csak az erkölcsileg nem szabad ember, aki valamely természeti ösztönt vagy valamely általa kötelességből elfogadott parancsot követ, helyezkedik szembe embertársával, mert az nem követi ugyanazt az ösztönt vagy ugyanazt a parancsot. A cselekvés iránti szeretetben élni és a másik akaratát megértve őt élni hagyni, ez a szabad ember alapelve.

Rudolf Steiner

Emberismeret idézetek

Ha ismerem a magamhoz és a világhoz való viszonyomat, ezt igazságnak nevezem. És így mindenkinek meglehet a maga igazsága és ez mégis mindig ugyanaz.

Rudolf Steiner

Igazság idézetek

Az ember nemcsak azért van a világon, hogy a kész világról képet alkosson; nem, az ember maga is részt vesz a világ létrehozásában.

Rudolf Steiner

Világ idézetek

A puszta megfigyeléssel megközelíthető valóság csak egyik fele a teljes valóságnak; a valóság másik fele az emberi szellem tartalma.

Rudolf Steiner

Valóság idézetek

Egyetlen lépést sem szabad tennünk a gondolkodásban anélkül, hogy az iránt, amit kutatunk, át ne volnánk hatva a tisztelet érzésével.

Rudolf Steiner

Tisztelet idézetek

Minden fájdalom elfojtott tevékenység. Minden elfojtott tevékenység a kozmoszban fájdalomhoz vezet, s mivel a kozmoszban a tevékenység gyakran el van fojtva, a fájdalom egyfajta szükségszerűség a kozmoszban.

Rudolf Steiner

Fájdalom idézetek

A diák örökös kikérdezése magától értetődő dolgokról pusztán azért, hogy szemléltető oktatást műveljünk, azt jelenti: az egész tanítás felett az unalom szféráját terjesztem ki, amelynek valójában nem szabad jelen lennie.

Rudolf Steiner

Oktatás idézetek

Karmáról csak akkor beszélhetünk, ha a hatás, mely a lényre visszaüt, a viszszaütéskor ugyanazt a lényt találja, vagy a lény legalább bizonyos fokig ugyanaz maradt.

Rudolf Steiner

Karma idézetek

Ha a karmát általánosságban mint okozati törvényt akarjuk felfogni, akkor azzal a fogalommal hozzuk összefüggésbe, amit a világban egyébként az ok és okozat törvényének, a kauzalitás törvényének, vagy az ok és visszahatás törvényének nevezünk.

Rudolf Steiner

Karma idézetek