Senki se tudja, mit veszített,
de a sétatéren, a híd alatt,
az ágyban, a csókban, a zsebében
valamit mindenki kutat.
Valahol valami eltörött,
valahol valami nincsen rendjén.
Ha akkor, amikor elszenvedjük a veszteséget, le tudjuk hajtani a fejünket, össze tudjuk kulcsolni a kezünket, és azt tudjuk mondani, „ez egy adomány – a lemondás adománya”, akkor a legkisebb csekélység is értelmet nyer, a múlandó örökérvényűvé válik, és ami a napi használatban addig mindössze egy eszközként szolgált, imádatunk tárgyává lesz, örökre elraktározva a szívünk templomának kincsesházába.
A veszteség iszonyatosan bénító tud lenni, megakadályozza, hogy továbblépjünk, pedig bármilyen nehéz és bármekkora bűntudatot érzünk is, ezt kell tennünk, továbblépni.