Az állatok és az emberek lélekben már korábban eltávozhatnak, még mielőtt a testük elmenne.
William S. Burroughs
1914. február 5. - 1997. augusztus 2.
amerikai író, esszéista, előadóművész
A kábszer egyirányú utca. Nincs hátramenet. Soha többé nincs visszaút.
Az író csakis egy dologról írhat: arról, amit az írás pillanatában érzékel… Lejegyző eszköz vagyok…
Azért lesz valakiből anyagos, mert nincs más, ami igazán érdekelné. A szer győz ellenfél híján.
Megtanultam, hogy mi a narkóegyenlet. Az anyag, eltérően az alkoholtól vagy a fűtől, nem arra való, hogy jobban élvezd az életet. Nem dob fel. Az anyag életforma.
Talán még az elvonásnál is rosszabb a vele járó depresszió.
A szenvedélybetegnek egyre több kábszerre van szüksége, hogy valami emberi formája maradjon… hogy lekenyerezze a szenvedély majmát, amit a hátán cipel.
Egy író halhatatlansága is szó szerint értendő. Valahányszor valaki elolvassa a szavait, az író ott van. Az olvasóban él.
Egy narkós narkóidőben él. Amikor elfogy az anyaga, az óra lejár, és nincs tovább. Nem tehet mást, mint hogy nyugton marad, és vár, amíg a rendes idő el nem indul. Egy beteg dzsánki nem menekülhet a külső idő elől, nem mehet sehova. Várnia kell.
Az idő erőforrás. Az idő elfogy. Minden kultúra legalapvetőbb problémája az, hogy miképpen konzerválja és fizesse meg az időt.
Ön intelligens embernek látszik. (Ezek mindig baljós szavak, fiam… Ha ezeket hallod, ne csak napirendre tűzd a távozást: azonnal le kell lépni!)
A macska nem kínál szolgáltatásokat. A macska önmagát kínálja.
Annak, aki még sohasem volt a szer rabja, fogalma sem lehet arról, mit jelent a narkóhiány egy narkósnak. Ez nem elhatározás kérdése. Egy reggel betegen ébredsz, és tudod, hogy rászoktál.
Gyakran teszik föl a kérdést: miért szokik rá valaki a narkóra? A válasz az, hogy általában senki sem akar ráállni. Nem úgy van, hogy egy reggel felébredsz, és elhatározod, narkós leszel.
Az ókori egyiptomiak meggyászolták egy macska elvesztését, és leborotválták a szemöldöküket. Miért ne lehetne egy macska elvesztése ugyanolyan szívszaggató tragédia, mint bármilyen más veszteség?