Anya: Hányszor kértelek, javulj meg fiam, Bendegúz, mert előbb-utóbb elvisz az ördög. Bendegúz: Hiszen javúnék én anyám, de nem megy az könnyen faluhelyen.
Nem tudom, miért kell meghalniuk. Talán tartozás miatt, szerzői jogsértés miatt, vagy csak valaki utálta a fülsértő zenéjüket. Miután három számukat meghallgattam, már ingyen is kinyírtam volna őket.
-Ne gorombáskodj a feleségemmel! -Csak megkértem, hogy kussoljon, mert nem hallunk semmit a beszédből, nagy orrú. […] -Szállj le róla! -Na, te sem vagy piskóta, ormányos!
Na jó, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezeték-hálózattól, mit tettek értünk a rómaiak?
-Nektek önállóan kell gondolkoznotok! Ti mind egyéniségek vagytok! -Igen, mi mind egyéniségek vagyunk! – kórusban a tömeg. -Ti mind különbözőek vagytok! -Igen, mi mind különbözőek vagyunk! – skandálja kórusban a nép. -Én nem… – szólal meg valaki a tömegben, de lepisszegik.