Lesznek olyan autokrata rendszerek, amelyeket az adatok online terjedése vagy a közösségi oldalakon megszervezett tiltakozások döntenek majd meg; ezek helyébe idővel nyitottabb és részvételen alapuló rendszerek lepnek majd, amelyek kialakítják mindenkire érvényes emberi értékrendszerüket. De máshol más hatalmak juthatnak nagyságrendekkel erősebb elnyomó eszközökhöz. Az egyéneket folyamatosan nyomon követő és elemző megoldások elterjedésével az egyén minden élményét nyilvántartják és továbbítják (bizonyos esetekben már születésüktől fogva), és (a számítástechnika élvonalában) néha már a gondolataikat is megjósolják – ezek az új lehetőségek lehetnek éppannyira az elnyomás, mint a felszabadítás eszközei. Ebben az értelemben az új technológia legradikálisabb aspektusa, hogy kis politikai és gazdasági csoportok kezébe adja az információ feldolgozását és nyomon követését, akik így alakíthatják a viták menetét, és bizonyos mértékig ők definiálhatják az igazságot.
A technika önmagában nem ítélőképes, hiába kifinomult, hiába gyors, okos, még a legintelligensebb számítógép sem működik emberi kontroll, emberi gondolkodás nélkül.
Aki a szakmáját szereti, alkotni is szeret. A számítástechnika alkalmazásával foglalkozók is mindig többre akarták használni a számítógépet, mint amire a gyártók készítették.
A kezdetleges számítógépeket szinte üresen vette az ember, nem voltak rajtuk programok. Azok a fiatalok, akik az utóbbi években kapták életük első komputerét, ezt nem tapasztalhatták meg. Manapság szoftverekkel, látványos grafikával és egy csomó mással érkeznek a gépek, de mikor én kezdtem, épp csak egy picit voltak többek, mint egy darab fém. Mi pedig belegépeltünk ebbe a csodálatos ürességbe, amely csak arra várt, hogy a nagy koponyák megtöltsék.
Hackerként az életed nem a hétköznapi emberek világában zajlik. Ez nem dicsekvés vagy értékítélet, egyszerűen így van. Az életed eltér a normálistól. Nemcsak álnéven létezel, hanem maszkot viselsz még az álarc alatt is. Ha tényleg jó vagy, akkor a tevékenységed és a tudásod alapján ismernek. A számítógép mellett töltött hosszú idő miatt már otthon sem találod a helyed, és csak a hozzád hasonló, fantázianevek mögé bújt alakokkal találod meg a hangot. Olyanokkal, akikkel személyesen sosem találkoztál.
A világot már nem a fegyverek energiája vagy a pénz irányítják, hanem a számok és az adatok. Az elektronika hatalom.
Igazán nagy szerencsém volt, hogy az apám informatika-professzor volt, ez az én időmben még nem volt megszokott. Volt olyan szerencsénk, hogy az első személyi számítógépünk már 1978-ban megvolt. Hatalmas darab volt, rengeteg pénzbe került, utána egy darabig nem is engedhettük meg magunknak, hogy rendesen étkezzünk.
A Google története akkor kezdődött, amikor Sergey és én informatikus PhD hallgatók voltunk a Stanfordon, és még nem tudtuk pontosan, mit is akarunk kezdeni magunkkal. Nekem az az őrült ötletem támadt, hogy letöltöm az egész netet a gépemre. Azt mondtam a témavezetőmnek, hogy mindössze egy hétig fog tartani. Durván egy év múlva már meg volt egy része.
A számítógépek az ószövetségi Istenhez hasonlatosak: rengeteg szabály és semmi könyörület.
Amikor először láttam, hogyan sikerült 30 évet fiatalítaniuk rajtam CGI-jal, akkor elgondolkodtam azon, hogy micsoda lehetőségek rejlenek ebben.
A PC-k minden eddiginél nagyobb mértékben vesznek majd körül minket. Majdnem minden területen meg fogják változtatni az emberek életét.
Egy notebookban az a csodálatos, hogy bármennyi dolgot töltesz bele, attól nem lesz nagyobb vagy nehezebb.