Rossz az öregség, ha butasággal párosul.
Erdős Pál
1913. március 26. - 1996. szeptember 20.
Wolf- és Kossuth-díjas, valamint Állami Díjas magyar matematikus
Az égben Isten vezet egy Nagy Könyvet, amelyben minden matematikai probléma elegáns megoldása megtalálható.
Végre nem butulok tovább!
A sírban majd eleget pihenünk.
XIV. Lajos azt mondta: „Az állam én vagyok.”; Trockij azt mondhatta volna: „A társadalom én vagyok.”; én azt mondom: „A valóság én vagyok.”
Valamelyik francia szocialista azt mondta, hogy a magántulajdon lopás. Én azt mondom, nyűg.
A matematika a legbiztosabb módszer a halhatatlanságra. Ha jelentős matematikai felfedezést teszel, még akkor is emlékezni fognak rád, amikor már mindenki mást elfelejtettek.
Bizonyos szempontból a matematika az egyetlen határtalan emberi cselekvés. Elképzelhető, hogy az emberiség előbb vagy utóbb mindent megismer a fizikában vagy a biológiában, a matematika azonban végtelen, ezért kimeríthetetlen.
Minden, ami emberi, akár rossz, akár jó, előbb-utóbb véget ér, kivéve a matematikát.
Nem olyan könnyű a történelemből tanulni. Nem egészen igaz az, hogy megismétlődik a történelem. Az mindég egy kicsit más. Azt nem lehet soha közvetlenül alkalmazni, ami régebben már előfordult.
Nincs elégtétel, ha túl könnyű a tétel.
Mit jelent az, hogy valaki boldog? Én azt gondolom, hogy ezt senki sem tudja. (…) Egy biztos: nem nagy öröm az öregség.
Rövid ideig él az ember, és sokáig halott.
A matematika olyan játszma, ellentétben a sakkal, ahol visszavehetünk egy lépést. Csak az utolsó lépés számít.