Az üzlet olyan, mint a háború, aki gyenge, elvérzik!
Az ismert mondás: „a tudás hatalom” gyakran arra ösztönzi az embereket, hogy felhalmozzák és visszatartsák az információkat, mert azt képzelik, hogy a visszatartott információk nélkülözhetetlenné teszik őket. Tévedés. A „hatalom” nem a visszatartott, hanem a másokkal megosztott tudásból fakad. Ennek a felfogásnak pedig a cég értékszemléletében és jutalmazási gyakorlatában is tükröződnie kell.
Minden húsz évben kockáztatni kell. A Boeingnél, a világ egyik legnagyobb repülőgépgyártójánál hagyomány, hogy néhány évtizedenként a cég mindent feltesz a legújabb repülési technikákra.
Amikor kijön egy szoftver, még ha nem is tökéletes, a fogyasztók lelkesen fogadhatják, és visszajelzést adnak, hogyan lehetne javítani rajta mindaddig, amíg a nettó nyereségük elég magas…Hasonlítsuk ezt össze a gyógyszer- vagy vakcinagyártással. Egy új gyógyszert jóval nehezebb piacra dobni, mint új szoftvert előállítani. Aminek így is kell lennie, tekintve, hogy ha egy gyógyszer megbetegíti az embereket, az sokkal nagyobb baj, mint amikor egy szoftvernek hibái vannak. Az alapkutatástól és a gyógyszer kifejlesztésétől kezdve a tesztelés és jóváhagyás összes szükséges lépésén keresztül hosszú évekbe telik, amíg egy új gyógyszer eljut a betegekhez. Ha viszont megvan a pirula és hat is, újat előállítani belőle már nagyon olcsó.
A cégeknek kevesebb időt kellene azzal tölteniük, hogy pénzügyi adataikat takargatják az alkalmazottak elől, többet azzal, hogy megtanítják őket arra, miként értelmezzék azokat, és hogyan reagáljanak rájuk.
A jó igazgató egyik legfontosabb ismertetőjele az, hogy farkasszemet néz a rossz hírrel, és inkább felkutatja, mint átsiklik felette. Először azt akarja hallani, mi nem stimmel, mielőtt megtudná hogy mi stimmel. Nehéz megfelelően reagálni a kiábrándító hírekre, ha az ember nem kapja meg őket időben.
A jó embereknek természettől fogva sajátjuk az igazságosság, és csereügyleteiket is úgy intézik, mint jó és megbízható emberek.
Nyughatatlan vagyok, mint régen is. Nem tudok lepihenni, mindig százféle dolgot csinálok, az üzlet egyszerűen nem hagy békét nekem.
A legrosszabb tárgyalás az, amelyiknek a végén az egyik részt vevő fél sem elégedett. Egyikőjük sem akar soha többé tárgyalni a másikkal. Senki sem érez késztetést a szerződésben foglalt kötelességei végrehajtására.
A tőzsde olyan, mint egy nagy kaszinó, ahol mindenki italozik. Ha te megállod, hogy ne igyál, minden rendben lesz.
Nem tanultuk meg, hogy hogyan kell az üzleti életben felbukkanó problémákat kezelni. Azt tanultuk meg, hogy hogyan kell elkerülni őket.