Fekete István idézetek a természetről

11 idézet

1900. jan. 25. - 1970. jún. 23.

József Attila-díjas magyar író

Alapértelmezett kép

Fekete István a magyar irodalom egyik legnagyobb természetábrázoló írója, akinek sorai nemcsak leírják a tájat, hanem életre is keltik azt. Műveiben a természet egyszerre menedék, tanító, társ és tükör – a fák, állatok, vizek és évszakok nemcsak díszletek, hanem lelki élmények hordozói is.

Ebben a válogatásban Fekete István legszebb idézeteit találod a természetről – az erdők csendjéről, a napfelkelték békéjéről, az évszakok váltakozásának rendjéről és a természet mély, ősi bölcsességéről.

Ezek a gondolatok nemcsak a táj iránti szeretetről szólnak, hanem arra is emlékeztetnek, hogy az ember a természettel való kapcsolatában találhatja meg leginkább önmagát. Ajánljuk mindenkinek, aki keres egy kis lelki nyugalmat, és szeretne újra ráhangolódni a természet csendes üzeneteire.

Mert ősz lett közben. Az erdei ösvényeket átszőtték hallgatag pókok, a galagonya bogyója pirosan fürdött a napban, a legelők tarlott oldalán már csak délben ugráltak a szöcskék, a katáng virága elfakult, az erdő aranyos bíborba öltözött, mert szép akart lenni, mint az öregedő asszonyok, ha elbúcsúznak valakitől, akit szerettek. Elhidegült a patak is. Méregzöld színe kékre vált, mint a pala, és nem táncoltak már felette szitakötők. De az apró halak még szökelltek benne, csak úgy mozgott a víz utánuk.

Fekete István, Fekete István idézetek a természetről

Ősz idézetek, Természet idézetek

A Teremtő szent tenyeréből amikor elröppentek a levegő madarai, bizonyára mindegyik parancsot kapott, hogy mit csináljon a földi világban. Ők csak ahhoz tartják magukat, és inkább visszatérnek abba a másik világba, semhogy megszegjék az örök parancsot, mely ellen nem lázadt fel soha egyetlen teremtett lény sem, csak a teremtés mind halványabban ragyogó koronája – az ember.

Fekete István, Fekete István idézetek a természetről

Természet idézetek

Kapcsolódó személyek és kategóriák: