Julian Assange

4 idézet

Alapértelmezett kép

Julian Assange idézetek

1971. július 3. –
ausztrál újságíró, kiadó, internetes aktivista.
Leginkább a WikiLeaks főszerkesztőjeként és szóvivőjeként ismert

A kezdetleges számítógépeket szinte üresen vette az ember, nem voltak rajtuk programok. Azok a fiatalok, akik az utóbbi években kapták életük első komputerét, ezt nem tapasztalhatták meg. Manapság szoftverekkel, látványos grafikával és egy csomó mással érkeznek a gépek, de mikor én kezdtem, épp csak egy picit voltak többek, mint egy darab fém. Mi pedig belegépeltünk ebbe a csodálatos ürességbe, amely csak arra várt, hogy a nagy koponyák megtöltsék.

Julian Assange

Számítástechnika idézetek

Már évekkel korábban rájöttem, hogy az internet által megteremtett szabadság egyik legnagyobb ellensége a szcientológia. A világhálón a rendszer természeténél fogva nincs cenzúra, és ezt Hubbard-akol lakói – mivel saját létük értelmét épp a cenzúrában, a titkolózásban és a pénzért kínált kinyilatkoztatásban látják – nem nézik jó szemmel. Ez az egyház hatalmas manipulációs gépezetet működtet, és bár folyamatosan figyeli őket az FBI, mégis jogi úton és illegális zaklatással üldözi az oknyomozó újságírókat, kilépett szektatagokat és másokat. Vallási tanait aljas módon jogvédett üzleti titokként kezeli. A WikiLeaks megtette azt a szívességet a hatóságoknak, hogy közzétett egy gyűjteményt ezekből a nonszesz elméletekből.

Julian Assange

Internet idézetek, Vallás idézetek

Hackerként az életed nem a hétköznapi emberek világában zajlik. Ez nem dicsekvés vagy értékítélet, egyszerűen így van. Az életed eltér a normálistól. Nemcsak álnéven létezel, hanem maszkot viselsz még az álarc alatt is. Ha tényleg jó vagy, akkor a tevékenységed és a tudásod alapján ismernek. A számítógép mellett töltött hosszú idő miatt már otthon sem találod a helyed, és csak a hozzád hasonló, fantázianevek mögé bújt alakokkal találod meg a hangot. Olyanokkal, akikkel személyesen sosem találkoztál.

Julian Assange

Számítástechnika idézetek