Az Off the Wall elkészítésének ideje – a végső siker ellenére – életem egyik legnehezebb időszaka volt. Akkoriban nagyon kevés igazi barátom volt, ezért elszigeteltnek éreztem magam. Olyan magányos voltam, hogy gyakran indultam sétálni a környéken, abban a reményben, hogy összetalálkozom valakivel, akivel beszélgethetek vagy összebarátkozhatom. Olyan emberekkel akartam találkozni, akik nem tudják, ki vagyok. Szerettem volna találni valakit, aki csak azért akar a barátom lenni, mert kedvel engem, s mert maga is barátra vágyik. Nem pedig azért, mert tudja, hogy az vagyok, aki. Akárkivel szívesen megismerkedtem volna a szomszédok közül – a szomszéd gyerekekkel is. Bárkivel.