Hatvanhárom vármegyéből épen maradt tíz.
Most mit lehet csinálnunk?
Gyáván elcsüggedni? Tétlenül és kétségbeesve lemondani?
Nem. A megmaradt tíz vármegye azt szimbolizálja, hogy megmaradt a tíz ujjunk, a tíz körmünk. A két munkás karunk. Csak egy lehetőségünk van: dolgozni!