Aki szeret engem, azért tud szeretni, mert magával is jó viszonyt ápol. Aki gyűlöli magát, abból lesz a gyűlölködő. Miért pedálozzak mások szeretetéért, ha a magukkal való viszonyukat vetítik ki rám? Aki szeret, az önmagát szereti, aki utál, az önmagát utálja.