Én még soha nem láttam máskor a Balatont, csak nyáron. Mesélték annak idején, hogy télen meseszép, az emberek korcsolyáznak meg csúszkálnak a befagyott tavon, és minden fehér és kristályszerű, mert megdermed a fákon a pára, csipkésre fújja a jeget a szél, olyan, mint a hókirálynő birodalma. Még akkor is, ha nem esik a hó, ráadásul sokszor hullámosra fagy a víz, amin igaz, hogy korizni nem nagyon lehet, na de a látvány kárpótol.